Zachodniopomorska KAS ujawniła podmioty wykorzystujące sektor bankowy do wyłudzeń skarbowych

KAS zidentyfikowała podmioty pełniące rolę buforów w sztucznie ukształtowanym łańcuchu dostaw. Żeby uniknąć płacenia podatku VAT, podmioty ewidencjonowały faktury wystawione na usługi doradcze, które prawdopodobnie nigdy nie zostały wykonane.

33 funkcjonariuszy i pracowników Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie weszło jednocześnie do 4 wytypowanych miejsc w województwie śląskim i małopolskim. Dodatkowego wsparcia  udzielił Naczelnik Śląskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Katowicach.

Zebrano dowody wskazujące na pozorne transakcje pomiędzy podmiotami. Podczas przeszukań w siedzibie kontrolowanej firmy, bazie przeładunkowej i miejscach zamieszkania osób prowadzących tę firmę w województwie śląskim i małopolskim zabezpieczono dokumenty, elektroniczne nośniki danych i telefony.Komórka Szefa KAS ds. STIR zablokowała 1,6 mln zł na rachunkach bankowych bufora na poczet niezapłaconych podatków.

Naczelnik Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie wszczął 2 kontrole celno-skarbowe. Spółka objęta blokadą Szefa KAS została wykreślona z rejestru podatników od towarów i usług.

Śledztwo prowadzi Prokuratura Regionalna w Lublinie.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Pin It on Pinterest