Zachodniopomorskie: zwolnienie ze składek i postojowe to 823 mln złotych

Zdjęcie: Tomasz Jasyk [Platforma Dla Biznesu]

W Zachodniopomorskiem ZUS w ramach wszystkich odsłon tarczy antykryzysowej wypłacił do tej pory świadczenia postojowe na kwotę niemal 248 mln złotych. Natomiast zwolnienie z opłacania składek przekroczyło 575 mln złotych. Łączna wysokość pomocy z ZUS sięgnęła w regionie 823 mln złotych.

Szczeciński ZUS przekazał postojowe w kwocie 167,5 mln zł, natomiast koszalińska placówka wypłaciła ponad 80 mln złotych. W całym kraju świadczenia postojowe przekroczyły 5,6 mld złotych.

W Koszalinie zwolniono przedsiębiorców z opłacenia składek na prawie 190 mln zł, zaś w Szczecinie suma ta przekroczyła 385 mln złotych. W Polsce ZUS umorzył składki na łączną kwotę 13,8 mld złotych.

Złóż deklaracje do końca lutego

Jednocześnie przypominamy, że przedsiębiorcy, którzy chcą ubiegać się o zwolnienie ze składek za grudzień i styczeń w ramach Tarczy Antykryzysowej 7.0, muszą najpóźniej do 28 lutego przesłać do ZUS deklaracje rozliczeniowe za grudzień i styczeń. Jeśli mają obowiązek składać je co miesiąc. Sam wniosek o zwolnienie z opłacania składek należy złożyć do końca marca 2021 roku.

Źródło: Zakład Ubezpieczeń Społecznych

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x