Komatsu Europe wprowadza na rynek nową spycharkę D71-24

Zdjęcie: Komatsu

Komatsu Europe wprowadziło do oferty całkowicie nową spycharkę D71-24. Nowy model spełnia wymagania normy emisji spalin EU Stage V i jest dostępny w konfiguracjach EX, EXi, PX oraz PXi, co gwarantuje maksymalną wszechstronność. Spycharka została wyposażona w hydrostatyczną przekładnię (HST), a dzięki stromo nachylonej masce silnika uzyskano najlepszy widok na lemiesz.

„Klienci chcieli spycharkę, która łączyłaby w sobie siłę modelu D65 z precyzją i wyważeniem modelu D61, właśnie dlatego zaprojektowaliśmy superwszechstronną D71. Nasza nowa spycharka potrafi to wszystko, jednocześnie zapewniając optymalizację oraz maksymalną efektywność w miejscu pracy,” – wyjaśnia Benoit Raquet, menedżer produktu w Komatsu Europe.

D71-24 to największa spycharka z przekładnią HST w historii Komatu. Maszyna oferuje niezrównaną widoczność dzięki charakterystycznej, bardzo stromo nachylonej masce silnika, ostre jak brzytwa sterowanie, a także osiągi wagi ciężkiej przy niskim zużyciu paliwa.

Masa eksploatacyjna modelu D71EX-24/PX-24 waha się od 22600 kg do 24000 kg, przy pojemności lemiesza do 5 metrów sześciennych. Energooszczędny silnik Komatsu EU Stage V osiąga moc 179 kW (240 KM) przy 2100 obr./min.

Maszyna jest równie sprawna w precyzyjnym, szybkim niwelowaniu, jak i podczas spychania zgrubnego. Model D71-24 został zaprojektowany z myślą o najwyższej trwałości oraz funkcjonalności, dzięki pojemnemu i odpornemu na zużycie lemieszowi.

Obniżone podwozie typu Komatsu PLUS (Parallel Link Undercarriage System) pomaga zminimalizować przestoje związane z konserwacją i koszty posiadania.

Komatsu podaje, że nowy model D71-24 zapewnia ogromny wzrost produktywności i precyzji, ponadto maszyna może pracować w trybach automatyzacji niemal w sposób ciągły oraz jest wyposażona w ergonomiczne elementy sterujące.

Źródło: Komatsu

.

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x