Ujawniona nielegalna produkcja papierosów – akcja wałeckich i łódzkich policjantów

Policjanci z Wałcza wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału do Spraw Zwalczania Przestępczości Pseudokibiców KWP w Łodzi zatrzymali 63-latka, który w wynajmowanych obiektach gospodarczych prowadził nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie 459 700 sztuk wyrobów tytoniowych i blisko półtorej tony suszu tytoniowego. Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych wynoszą około 1 mln 300 tys. złotych.

Na teren posesji funkcjonariusze weszli w godzinach popołudniowych. Wewnątrz pomieszczeń ujawnili nielegalną linię produkcyjną papierosów. Na miejscu zabezpieczyli maszyny do robienia papierosów, osprzęt, agregat prądotwórczy.
Ponadto funkcjonariusze ujawnili oraz zabezpieczyli wyroby tytoniowe w ilości 459.700 sztuk i blisko 1,5 tony suszu tytoniowego.

Wałeccy policjanci prowadzą teraz postępowanie pod nadzorem prokuratora o przestępstwo karno-skarbowe. Zatrzymany to 63-letni właściciel posesji, który jak wynika z ustaleń mundurowych, wynajmował obiekty gospodarcze, w których policjanci ujawnili nielegalną produkcję wyrobów tytoniowych.
Wobec zatrzymanego, któremu przedstawiono zarzut prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji i zakaz opuszczania kraju.
Szkody powstałe na rzecz Skarbu Państwa w wyniku przechowywania wyrobów tytoniowych, których ilość wskazywałaby na zamiar wprowadzenia ich do obrotu wyniosły blisko 1 300.000 zł.
Za popełniony czyn grozi kara grzywny do 720 stawek dziennych albo kara pozbawienia wolności do lat 3, albo obie kary łącznie.

Tekst: asp. Beata Budzyń

Źródło: Policja Zachodniopomorska

UDOSTĘPNIJ:

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x