Twój e-PIT – rozlicz zeznanie podatkowe do 2 maja

Ministerstwo Finansów i Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) udostępniły usługę Twój e-PIT, która jest skierowana do osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38 oraz na formularzach PIT-28 i PIT-36 z wyłączeniem dochodów z działalności gospodarczej i działów specjalnych produkcji rolnej. W usłudze jest też dostępne oświadczenie o przekazaniu 1% podatku organizacji pożytku publicznego, czyli PIT-OP.

Jak się zalogować do usługi Twój e-PIT

Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl .

Aby skorzystać z usługi Twój e-PIT (i innych usług udostępnianych w serwisie e-Urząd Skarbowy) należy się zalogować do e-Urzędu Skarbowego (e-US). Można to zrobić Profilem Zaufanym (PZ), e-Dowodem lub poprzez bankowość elektroniczną i aplikację mObywatel.

Dodatkowo do samej usługi można się zalogować także danymi podatkowymi podając:

  • PESEL (albo NIP i datę urodzenia),
  • kwotę przychodu z rozliczenia za 2020 r.
  • kwotę przychodu z jednej z informacji od płatników za 2021 r. (np. z PIT-11 od pracodawcy), którą trzeba potwierdzić kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z rozliczenia na 2020 r.

Podatnicy, którzy otrzymali informację od organu rentowego (PIT-40A) i w 2020 r. nie rozliczali się samodzielnie, powinni podać kwotę do zapłaty z PIT-40A.

Aplikacja mObywatel – cyfrowy portfel na dokumenty i usługi

Dzięki aplikacji mObywatel można się zalogować do e-Urzędu Skarbowego i skorzystać z usługi Twój e-PIT, a także skorzystać z wielu innych funkcjonalności. Aplikacja umożliwia:

  • bezpiecznie pobieranie i okazywanie swoich danych,
  • realizowanie eRecepty bez podawania numeru PESEL,
  • realizowanie zniżek i korzystanie z przywilejów dla dużych rodzin (3+),
  • przechowywanie potwierdzenia szczepienia przeciwko COVID-19,
  • potwierdzanie nabytych uprawnień kierowcy, sprawdzanie swoich punktów karnych,
  • okazywanie i sprawdzanie danych swojego samochodu,
  • korzystanie z mLegitymacji szkolnej lub studenckiej.

Akcja PIT w Zachodniopomorskiem

Do urzędów skarbowych woj. Zachodniopomorskiego wpłynęło już 394.598 elektronicznych zeznań PIT. Dokonaliśmy już 188.564 zwrotów nadpłaconego podatku na łączną kwotę 237.719.212,90 zł*.

Podatniku pamiętaj – zeznanie złożone elektronicznie skraca termin na zwrot nadpłaconego podatku aż o połowę. Zwrot otrzymasz w maksymalnym terminie 45 dni.

Zeznanie podatkowe zaproponowane przez KAS w usłudze Twój e-PIT niepotwierdzone przez podatnika zostanie, zostanie automatycznie uznane za zeznanie złożone z dniem 2 maja br.

Źródło: Izba Administracji Skarbowej

.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Pin It on Pinterest

0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x